Březen 2011

31.3.2011

31. března 2011 v 17:37 | Nami :3 |  Deníček z roku 2011

Dlouho jsem o sobě nic nenapsala, tak bych to měla napravit :D Dnešní asi nejlepší zážitek byl při přestávce na praxi, kdy si můžeme odejít třeba do obchodu, nebo tak. S dvěma kamarádkami jsme si šly koupit pití, protože bylo vážně strašné horko -_-" (jsem zvědavá, co budeme dělat v létě XD) K obchodu vedou dva velké schody, takže je na takové vyvíšenině. A tam je taky lavička. Sedly jsme si na ni a jednu kamarádku napadlo, že budeme mávat na auta XDDD Seděly jsme tam asi dvacet minut a mávaly opravdu na
každé auto XD Nejdřív jsme vyhlížely jen hezká auta s hezkými kluky, ale pak i na vousatého dědu, náklaďák s tabákem, kamion a dokonce i vlak XDDD Všimla jsem si, že nemůže vlak rozjet a

tak jsem na něho zakřičela-Hej Bobe! Nejede ti to! XD No konec! A nejlepší bylo, když jsme mávali na velké stříbrné auto, které nakonec zastavilo u toho obchodu, u kterého jsme seděly, a vystoupil z něho skoro stejný chlápek jako byl v Matrixu :DD A kamarádka polohlasem,tak aby ji slyšel- Čas ani datum, nejsou důležité... XD Takový záchvat smíchu jsem dlouho nechytla! No, už vás tady nebudu zatěžovat svými výlevy, protože jich je hodně :D
Nami

Návštěvnost od 21.-27.3.2011

31. března 2011 v 15:59 | Nami :3 |  BLOG/návštěvnost
Pondeli: 24
Utery: 18
Streda: 20
Ctvrtek: 23
Patek: 17
Sobota: 0
Nedele: 16

Celkem: 118


Arigato! Sice je o hodně nižší, než minule, ale co XD

Postoupila jsem do 11:kola SONAP

30. března 2011 v 19:56 | Nami :3
TADY za mě a L můžete hlasovat (zase XD) v už 11.kole SONAP!
Ano, už jsme jenom tři, příští týden vypukne finále!!! Doufám, že se tam dostanu! XD

Arigato! :3

Lay č.19- Spring paradise

30. března 2011 v 19:45 | Nami :3 |  BLOG/layouty

Spokojenost: 100%
Je tu od: 30.3.2011
Do: Asi do poloviny dubna :D
Poznámka k layoutu: S tímto layem jsem nad míru spokojená!
Líbí se mi obrázek i barevné provedení :3

Rest in peace...

30. března 2011 v 16:16 | Nami :3 |  Deníček z roku 2011
Tak se po dlouhé době zase hlásím. Opravdu jsem neměla nejmenší náladu něco dělat...
Včera jsem se dozvěděla,že můj kocour umřel... Museli jsme se odstěhovat a Andyho tam nechat. A tak se o něj starala bábi,která tam zůstala. A včera když jsem přijela ze školy,tak mě řekli,že je pryč... Myslela jsem,že omdlím! Nebyl mu ani rok!!! Ještě že jsem se dedozvěděla,jak umřel... Ani to nechci vědět T____T A to jsem se chystala,že se za ním pojedu podívat..
Andýsku,budeš mě chybět.....


...Tvoje Nami :'(

Ikebana-生け花

27. března 2011 v 10:29 | Nami :3


Je japonské umění aranžování květin, také známé jako kado (華道 nebo 花道)- cesta květin. Na rozdíl od dekorativního aranžování květin v západních zemích se japonská ikebana snaží vytvořit harmonii lineární konstrukce, rytmu a barvy. Zatím co lidé na západě se snaží zvýrazňovat množství a barvy květin a soustředí svou pozornost hlavně na krásu květů, Japonci zdůrazňují lineární aspekty aranžování. Ikebana věnuje pozornost váze, stonkům, listům a větvím stejnou měrou jako květům. Celá struktura japonského aranžování květin ne založena na třech hlavních bodech, které sybolizují nebe, zemi a lidstvo.

A tady malá ukázka :3


Vějíře

27. března 2011 v 10:28 | Nami :3
Vějíře patřily odedávna v Japonsku k tradičním doplňkům oblečení.

Jsou dva základní druhy vějířů podle tvaru:
Učiwa - ploché malované vějíře, původně převzaté od Korejců
Ógi - skládající se vějíře

Vějíře se začaly nejdříve využívat při různých slavnostech, např. šintoistických. Je tomu tak i v současné době. Vějíř plochého tvaru používá například rozhodčí Sumo. Vějíř drží v rukou také herci divadla Nó. Neplní zde funkci čistě dekorativní, nýbrž jeho pohnutím nebo nakloněním se naznačuje například pláč, pohnutí, radost atd.


V těch nejstarších dobách byly japonské vějíře vyráběny ze dřeva cypřiše Hinoki a hedvábných provázků. Jako vše i tyto původní suroviny se časem měnily. Začal se využívat papír, hedvábí, slonovina a pro Japonsko typický bambus. Samozřejmě, že to nejsou všechny suroviny, které sloužily k výrobě vějíře.

Málo známou skutečností zůstává použití vějířů jako zbraní. K tomu byla zapotřebí určitá úprava samotného vějíře. Ramena vějíře mohla být například vyrobena z kovu a jeho konce zaostřeny. Takto se mohl využít i k blokování čepele. Možnosti vějíře jako zbraně byly tak velké, že jej některé Bojové školy zařadily do svých tradičních disciplín.


Duše XD

26. března 2011 v 13:06 | Nami :3

Nejlepší je ta druhá Black Starova duše XD

With animal's

26. března 2011 v 8:59 | Nami :3

Nejvíc se mě líbí obrázek s německým ovčákem :3